Wartości w naszym życiu

Dzisiaj mam dla Was pewne ćwiczenie.

Poniżej znajdziecie gotową do pobrania listę kilkudziesięciu wartości, jakimi kierujemy się w życiu. Oczywiście nie jest to kompletna lista, możecie ją uzupełnić o własne wartości, jeśli tylko macie ochotę.

Wydrukujcie tę listę w dwóch egzeplarzach. Jeden dla siebie, a drugi dla bliskiej osoby (np. dziewczynę/ chłopaka, partnerkę/ partnera, żonę/ męża, przyjaciółki, przyjaciela).

Znajdźcie chwilę w ciągu dnia i przyjrzyjcie się tym wartościom. Spośród wszystkich wybierzcie 10 najważniejszych dla Was, a z tych wybranych trzy, które są dla Was prioryetetem. Poproście o to samo bliską Wam osobę.

Następnie wymieńcie się listami. Zobaczcie, co zaznaczyła druga osoba i porozmawiajcie o tym. Jeśli Wasze wartości znacząco się różnią, być może wyjaśni to Wam wiele sytuacji, jakie przynosi codzienne życie.

Dla mnie było to niezwykle inspirujące zadanie i możliwość poznania i porozmawiania o tym, czym się kierujemy w życiu.

Czy zastanawialiście się, jak wyglądałyby relacje, gdyby ludzie już na początku rozmawiali o swoich wartościach, tym co jest dla nich ważne, tym czym się w życiu kierują? Czy byłoby wtedy łatwiej w związkach? Czy wpłynęłoby to na większą akceptację i poszanowanie drugiej osoby? Czy uniknęlibyśmy wielu nieporozumień? A może niektóre związki w ogóle by nie zaistniały?

Bardzo Was zachęcam do tego ćwiczenia!

Pozdrawiam Was cieplutko!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: