Jesteś ekspertem, specjalistą od swojego ciała

IMG_3088Jesteś ekspertem, specjalistą od swojego ciała

Ty wiesz najlepiej, czego mu potrzeba

Nikt lepiej niż Ty tego nie wie.

 

To, dlatego wszelkie sposoby leczenia alternatywnego, takie jak Totalna Biologia, homeopatia czy Nowa Medycyna Germańska zalecają stosować swe reguły tylko i wyłącznie dla siebie lub najbliższych (męża, dzieci), nie dalej.

Nauczeni jesteśmy mocno generalizować i wszystko podpinać pod uogólnione zasady życiowe, dla każdego ta sama dieta, dla każdego te same zasady odżywiania, dla każdego te same zestawy ćwiczeń, dla każdego te same zalecenia lekarskie, dla każdego te same standardy.

Ale każdy z nas jest inny

Na nasz stan zdrowia, wygląd ciała i samopoczucie wpływa wszystko! Od pierwszego oddechu, jaki uchwyciłyśmy rodząc się.

Środowisko, w jakim dorastałyśmy, emocje naszej matki, kiedy nosiła nas w swoim łonie, to, z czym borykała się zanim zaszła w ciążę, nasze bliższe i dalsze otoczenie, szkoła, przyjaciele, to, co o sobie myślałyśmy i co wmawiali nam inni.

A potem każdy kolejny rok naszego dorosłego życia, nasze poglądy, wierzenia, łączność lub jej brak z naszym ciałem, to, czym ono dla nas było, nasze związki z innymi ludźmi, sposób odżywiania, używki, styl ubierania się, kosmetyki, miejsce, w którym mieszkamy, sposób w jaki spędzamy wolny czas i nasze hobby…

I kiedy przyjrzymy się temu wszystkiemu, to okaże się, że nie możemy być podpięci pod te same diety, odżywiania i zasady, co druga osoba, gdyż między każdym z nas występują różnice, mniejsze, większe, ale występują, a one wpływają na wszystko, na całe nasze ciało i samopoczucie.

To dlatego, tak ważnym aspektem jest nauczyć się być blisko ze sobą, odzyskać kontakt ze swoim ciałem, nauczyć się go słuchać, nauczyć się z nim komunikować i nie czasem, nie – kiedy się źle czujemy, ale każdego dnia.

Bo gdy się rodziłaś to byłaś z nim połączona, pokazywałaś bardzo mocno, gdy coś się działo, gdy byłaś zmęczona padałaś tam, gdzie stałaś, gdy byłaś pełna życia szalałaś jak dzika, gdy coś Cię bolało – płakałaś, gdy ktoś Cię skrzywdził – krzyczałaś.

A gdy dorosłaś…, wszystko to zaczęłaś ukrywać, chować w sobie, dusić, bo nie wypada, bo nie przystoi, bo jesteś już dorosła, bo dziewczynki się tak nie zachowują, bo….

Bez odzyskania tej więzi nie ma możliwości na pełnię zdrowia,

Bez odzyskania tej więzi stajesz się obca we własnym ciele,

Bez odzyskania tej więzi stajesz po drugiej stronie barykady rozpoczynając walkę między sobą i własnym ciałem

I nie ma możliwości byś wygrała tę bitwę, bo w tej bitwie nie może być zwycięscy, gdyż jest ona przeciwko Tobie samej.

 

Jesteś ekspertem, specjalistą od swojego ciała. Nikt inny, TYLKO TY! Odzyskaj tą wiedzę. Odzyskaj to połączenie.

Dziś, do północy masz jeszcze czas, by dołączyć do naszego warsztatu!

 

„Nowe Ciało – Nowa JA. Pokochać Siebie”