Kręgi Kobiet

Krąg Kobiet „Być Kobietą”

Być Matką, Żoną, Partnerką, Córką– jak to jest w dzisiejszych czasach?

Z czym my, Kobiety, borykamy się na co dzieńw domu, pracy, szkole, w relacjach z bliskimi?

Czego nam brakuje i za czym tęsknimy?

Czym chcemy się podzielić, a na co nie ma przestrzeni wokół nas?

Kilka miesięcy temu narodziła się w moim sercu pewna idea. Potrzebowałam jednak czasu, by dojrzała ona we mnie i obraz tego, czym chcę się z Wami podzielić stał się jasny i klarowny.

Kręgi Kobiet, spotkania w wyjątkowej przestrzeni.

Inspiracja do tego przedsięwzięcia przyszła niespodziewanie. W październiku 2018r. dzięki Izabeli Faron, organizatorce wyjazdu dla Mam do Grecji, poznałam bardzo wyjątkowe kobiety. To one zaszczepiły w moim sercu ziarenko, które z czasem zaczęło kiełkować. I o ile początkowo starałam się ten pomysł odsunąć od siebie, o tyle z biegiem czasu coraz bardziej czułam potrzebę, by iść za głosem intuicji.

Dziś pierwszy zwołany Krąg mam już za sobą i kolejny przed. Wyjątkowość, jakiej doświadczyć można podczas tych spotkań jest tak niezwykła, że pragnę się tym dzielić z innymi kobietami.

Czym są Kręgi Kobiet? Czym różnią się od spotkań z przyjaciółkami na kawę? Co wnoszą w nasze życie i dlaczego są tak wyjątkowe?

Krąg Kobiet powiązany jest z pradawną ideą Siostrzeństwa. Jest to szczególny rodzaj spotkania, który uczy nas być ze sobą samą i innymi Kobietami, daje nam wsparcie i przestrzeń do dzielenia się tym, co w nas żywe, do dzielenia się słowem, ciszą… byciem.

W tej wyjątkowej przestrzeni rodzi się zaufanie, szacunek do naszej pięknej różnorodności oraz prawdziwe wsparcie.

Na czym polegają spotkania?

Spotykamy się w kameralnej sali w otoczeniu świec i zapachu naturalnych olejków, z dala od zgiełków czy spojrzeń.

Dzielimy się tym, co w Was żywe na dany moment życia. Z szacunkiem, empatią i zaufaniem opowiadamy o swoich emocjach i dajemy przestrzeń dla innych na bycie wysłuchaną. 

Każdemu spotkaniu przewodzi konkretny temat, jednak to, z czym przychodzicie ma decydujące znaczenie i bezpośrednio wpływa na cały przebieg Kręgu. Nie ma więc sztywnych ram i schematów, w których się obracamy. Wszystko jest płynne i zmienne, tak samo jak nasza natura.

Przedmiot mocy

Czym jest przedmiot mocy i jaka jest jego rola podczas spotkań w Kręgu?

Może dla niektórych z Was wyda się to czymś dziwnym lub śmiesznym, a może niektóre z Was nawet się zniechęcą.

Przedmiot mocy to często symboliczna rzecz. Pełni on jednak bardzo ważną rolę w Kręgu, ponieważ daje prawo do wypowiedzi osobie, która trzyma go w dłoni, dzięki czemu unikamy przerywania sobie lub wchodzenia w słowo. Podczas gdy jedna osoba mówi pozostałe uważnie słuchają.

Po zakończonej wypowiedzi „przedmiot mocy” przekazywany jest kolejnej osobie lub odkładany do środka Kręgu. Jeśli wypowiedź którejkolwiek z kobiet poruszyła nas mamy prawo odnieść się do niej (gdy przychodzi nasza kolej), ale jedynie poprzez opowiedzenie tego, co się w nas zadziało.

Po zakończeniu spotkania nie wracamy do poruszonych podczas Kręgu tematów. Wszystkich bezwzględnie obowiązuje zasada poufności.

Jedną z zasad, obowiązujących podczas spotkań w kręgu, jest mówienie tylko o sobie, swoich odczuciach, swoich wglądach i emocjach.

Czego nie doświadczysz podczas spotkania?

W przestrzeni Kręgu nie ma miejsca na wzajemne ocenianie się i wydawanie opinii. Nie ma doradzania i moralizatorskich nauk. Nie ma komentarzy. 

W Kręgu wypowiadamy się z szacunkiem, nie rozmawiamy o innych, nie obgadujemy, nie krytykujemy.

Co taki krąg wniesie w Twoje życie?

Może się zdarzyć, że po zakończonym spotkaniu jeszcze przez kolejne dni będą się zadziewać w Was różne procesy. Mogą pojawiać się nowe wglądy, pomysły i rozwiązania, bo taki jest cel, wzajemne wspieranie się i inspirowanie.

Dla kogo są przeznaczone Kręgi?

Nie każdy usłyszy wołanie do uczestniczenia w Kręgu. To zupełnie naturalne. Każda z nas jest na innym etapie życia i każda czego innego potrzebuje na dany moment.

Jeśli czujesz, że ta forma spotkań jest dla Ciebie to serdecznie Cię zapraszam!

Gdzie i kiedy odbywają się Kręgi?

Wszystkie szczegóły spotkań będą publikowane na grupie na Facebooku. Link do tej grupy znajdziecie poniżej:

Krąg Kobiet „Być Kobietą” Milton Keynes

Kolejne spotkanie już 01 czerwca o godzinie 18:00! 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: