Niezwykle skuteczne sposoby procesowania emocji

Niektóre z nich prawdopodobnie znacie, takie jak, pisanie w dzienniku, wewnętrzne dziecko czy medytacje.

Chce Wam opowiedzieć o kilku innych, może mniej popularnych lub zupełnie nieznanych, ale bardzo skutecznych.

1. Wchodzenie w medytację poprzez mówienie na głos tego, co się zadziało, tego co odczuwasz i jakie towarzysza Ci emocje.

Cały proces odbywa się tak, jakbyś prowadziła rozmowę z drugą osobą. Opowiadasz najpierw, co się wydarzyło, jak to wpłynęło na Ciebie, jak Ty się z tym czujesz, a następnie wchodzisz w proces, wciąż mówiąc na głos wszystko, co się zadziewa. Możesz wspomagać się nagrywaniem tego na audio lub video.

2. Używanie lusterka lub kamery

Tu, proces rozpoczynasz podobnie, jak w punkcie 1, od rozmowy ze sobą, co się stało i jakie spowodowało to emocje.

W tej formie prowadzenia procesu ważne jest, byś siebie widziała. Byś patrzyła w swoje oczy, aby móc obserwować swoje reakcje.

Ten rodzaj procesowania był jednym z najmocniejszych, jakich doświadczyłam w swoim życiu. Przyniósł on zbliżone efekty do pracy w sesjach 1:1 z Coachem. Stosowałam go, gdy nie miałam wystarczających środków finansowych na odpowiednio częste sesje terapeutyczne.

Patrzenie na siebie podczas procesu, czy słuchanie swojego głosu podbija transformację. Pozwala na głębsze wyciągnięcie emocji, na większą bliskość ze sobą, ale także na współczucie wobec siebie, empatię i zrozumienie. Jest także początkiem jednego z najważniejszych kroków w uzdrowieniu, jakim jest WYBACZENIE SOBIE.

3. Łączenie kilku technik

Dziennik lub list do WD i medytacja.

Zaczynałam od pisania w dzienniku lub od pisania listu do WD. Gdy docierałam do sedna sytuacji, gdy pojawiają się pierwsze informacje, dlaczego czuję się tak, jak się czuję, wchodzę w proces – medytacje.

Ten sposób często łączyłam podczas kontaktu z WD pisząc listy. Listy były najczęściej początkiem do wejścia głębiej, swoistym wstępem ułatwiającym kolejne kroki.

Eft i medytacja.

To kolejne połączenie dwóch technik. Gdy czułam silne emocje, ale nie wiedziałam, skąd one się wzięły, gdy nie mogłam odnaleźć połączenia teraźniejszości z przeszłością – robiłam Eft. W trakcie opukiwania pojawiały się wspomnienia. I to był dla mnie znak do wejścia w głębszą medytację.

Theta-Healing i WD.

To technika, którą wykorzystuję w celu szybkiej zmiany swoich przekonań i wydarzeń z przeszłości. Odkryłam jednak, że jej skuteczność jest uzależniona mocno od tego, na ile wierzchnia warstwa emocji została uwolniona.

Jeśli stosowałam ją na wstępie, bez uwalniania emocji, nie dawała ona mocnego efektu. Jeśli natomiast była ona kolejnym etapem, który poprzedzało spotkanie z WD i przepracowanie problemu, ta technika dawała efekt natychmiastowej zmiany w moim życiu. Zmiany, która manifestowała się w ciągu kilku minut.

Przykładem jest tutaj lęk przed wystąpieniami publicznymi czy kamerą, który czułam od urodzenia, a który zniknął kilka minut po odbytym procesie.

Wszystkie wymienione techniki i połączenia metod są moim osobistym doświadczeniem wypracowanym przez lata, które stosuję we własnych procesach i w prowadzeniu innych.

I które przynoszą niesamowite efekty.

Dzielę się nimi z Tobą, mając nadzieję, że i Tobie one pomogą.