Ty wybierasz, Ty decydujesz

IMG_9767

Każde duże wydarzenie w Twoim życiu lub każda większa decyzja przez Ciebie podjęta mogą być początkiem do ogromnej zmiany i transformacji.
 
Tak naprawdę tylko od Ciebie zależy, czy pozostaniesz w starym schemacie przyzwyczajeń, czy też będzie to początek nowej drogi.
 
Wszystko w życiu jest decyzją i to nieprawda, że nie masz wyboru.
 
Zawsze, ale to zawsze, masz wybór… przynajmniej między dwiema opcjami. I nawet jeśli te opcje nie są takie, jakie byś chciała, to pozostaje między nimi wybór, to wciąż możesz dokonać najlepszego możliwego wyboru na dany moment.
 
Ludzie, którzy twierdzą, że nie mają wyjścia, są nikim innym jak tymi, którzy oddają odpowiedzialność za własne życie innym.
 
A to wszystko jest jedną wielką iluzją…
 
Bo nie możesz przekazać komuś decyzyjności za siebie, nie możesz przekazać komuś brania odpowiedzialności za swoje życie.
 
Nawet jeśli to ktoś za Ciebie zdecyduje, to Ty będziesz żyć tym życiem!
 
Nikt inny tylko TY!
 
I nie istnieje coś takiego jak reklamacja czy zadośćuczynienie, gdy okaże się, że nie jesteś zadowolony z konsekwencji czyichś wyborów.
 
Pojawi się wtedy w Tobie żal, złość i gniew…
Ale tak naprawdę na kogo jesteś zły? O co masz ten żal i na kogo się gniewasz? Czy przypadkiem nie na samego siebie?
 
To proste powiedzieć:
„Nie miałem wyjścia.”
 
To łatwe mówić:
„Nie miałem wyboru.”
 
Bo może tak się wydawać, kiedy żyjesz przyszłością i przeszłością, a nie tym, co tu i teraz.
 
Gdy skupisz się na teraźniejszości, na dniu obecnym, bez wybiegania w przyszłość, okazuje się, że zawsze masz minimum dwie opcje, z których możesz wybrać.
 
Co więcej: patrząc na to w ten sposób i działając w ten sposób okaże się, że tak naprawdę wybierasz NAJLEPSZĄ Z MOŻLIWYCH.
 
Ty wybierasz
Ty decydujesz
Każdego dnia
Każdej chwili
 
Pięknej nocy Kochani💗!