***Dodatki Warsztat Oczyść swoje ciało i przestrzeń

DODATKI

Co tutaj znajdziesz?

1) Intencje/ sentencje wypowiadane przy oczyszczaniu ciała,

czakr oraz przy aktywowaniu czakr i wprowadzaniu nowych emocji.

2) Opis poszczególnych czakr 

3) Znaczenie kolorów, symboli i znaków

1) Intencje/ sentencje wypowiadane przy oczyszczaniu ciała, czakr oraz przy aktywowaniu czakr i wprowadzaniu nowych emocji.

Czujcie się swobodnie w modyfikowaniu tych przykładów. Intencje mają być wasze, więc dostosujcie je pod siebie, aby brzmiały dla was mocno i magicznie!

Intencja wypowiadana przy oczyszczaniu ciała i pola energetycznego z Dnia001

„Oczyszczam swoje ciało energetyczne i wszystkie jego warstwy (ciało mentalne, emocjonalne, astralne, duchowe, fizyczne….) z wszelkich zabrudzeń energetycznych, podpięć, blokad, niskowibracyjnych energii i negatywnych emocji oraz wszystkiego, co blokuje przepływ energii i zakłóca balans w moim ciele energetycznym i wszystkich jego warstwach oraz ciele fizycznym.”

Intencja wypowiadana przy wprowadzaniu nowych emocji i energii wysoko wibracyjnych:

„Wprowadzam spokój, lekkość, wolność, bezpieczeństwo, wprowadzam sukces, obfitość, pieniądze, wprowadzam piękno….(wymieniaj to, co czujesz, że chcesz by pojawiło się w Twoim życiu), radość, dobroć, wdzięczność, miłość bezwarunkową. Wprowadzam energie o wibracjach równych i wyższych energii miłości bezwarunkowej.”

Intencja wypowiadana przy oczyszczaniu czakr z Dnia002

„Oczyszczam czakrę … z wszelkich zabrudzeń energetycznych, negatywnych emocji, niskowibracyjnych energii, wszystkiego, co blokuje i utrudnia jej prawidłowe działanie i przepływ życiodajnej energii, oczyszczam tę czakrę z wszelkich blokad.”

Intencja wypowiadana przy aktywacji czakr z Dnia002

„Aktywuję i pobudzam do działania oraz reguluję czakrę ….”

Intencja wypowiadana przy wyrównaniu i wprowadzeniu balansu dla wszystkich czakr z Dnia002

„Wprowadzam balans i równowagę do wszystkich czakr, aby działały w harmonii.”

2) Opis poszczególnych czakr 

Opis poszczególnych czakr (oczywiście znajdziecie w internecie dużo więcej i bardziej szczegółowo opisane czakry i ich działanie, oraz, co się dzieje przy nieprawidłowym działaniu. Ja zamieszczam tylko malutki skrócik znaleziony na jednej ze stron):

CZAKRA PODSTAWY (CZERWONY) odpowiada za siły witalne, zdrowie, karierę, pieniądze, chęć życia, połączenie z Mateczką Ziemią, poczucie bezpieczeństwa, siły wewnętrzne i energię do działania.

CZAKRA SAKRALNEJ (POMARAŃCZOWY) odpowiada za Twoją kreatywność, seksualność, zadowolenie z życia, umiejętność czerpania przyjemności z doświadczeń, za to jak postrzegasz i akceptujesz siebie.

CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO (ŻÓŁTY) odpowiada za to jak realizujesz się w materialnym świecie, to Twoja osobista moc, która daje Ci pewność siebie. Z łatwością realizujesz swoje plany, masz dużą siłę przebicia, wysoką samoocenę, mnóstwo wewnętrznej motywacji do działania.

CZAKRA SERCA (ZIELONY) odpowiada za wrażliwość na piękno, chęć pomocy, łagodne usposobienie, wspaniałe relacje, odczucie bezwarunkowej miłości, umiejętność wybaczania, uzdrawianie, umiejętność brania oraz dawania z radością.

CZAKRA GARDŁA (NIEBIESKI/BŁĘKITNY) odpowiada za swobodne wyrażanie wszystkiego co się w nas znajduje, myśli, uczucia, słowa, pomysły. Czakra ta jest bardzo ważna, ponieważ przekazuje ona, światu zewnętrznemu treści wszystkich Twoich czakr.

CZAKRA 3 OKA (INDYGO/ GRANAT POŁĄCZONY Z DOMIESZKĄ FIOLETU) odpowiada za rozbudzoną intuicję, jasne przeczucia, dostęp do uniwersalnej wiedzy, kontakt z podświadomością oraz rozwiniętą wyobraźnię.

CZAKRA KORONY (FIOLET) odpowiada za odczuwanie jedności z Wszechświatem, poczucie nieograniczonego potencjału, korzystanie z wewnętrznej mądrości, odnalezienie swojej drogi życiowej i sensu życia.

3) Znaczenie kolorów, symboli i znaków

Kolory podstawowe:

Czerwony – energia libido, energia życia, seksualna, życia w pełni, walki, wojny, bitwy, ruchu, mówi o życiu, a w mandali mówi o akceptacji naszego życia, czy je akceptujemy czy nie.

Niebieski – miłość, macierzyństwo, opieka, tworzenie więzi, ochrona, mówi o matce, kojący spokój, wyciszenie, błogość, współczucie, telepatia, współodczuwanie.

Niebieski wchodzący w granat – nadopiekuńczość, ja wiem lepiej, narzucenie czegoś

Mocno zarysowany niebieski – samotność, lęk

Żółty – indywidualna wola, świadomość, mam świadomość siebie, kreatywność, ojciec, surowy ojciec, daje nam informację o nas samych, jak postrzegamy siebie, energia pieniądza, odwaga, archetyp ojca

Kolory neutralne:

Czarny – ciemność, tajemnica, mrok, chaos, zapowiada początek i przemianę, problemy natury karmicznej, wyłanianie się z mroku, początek procesu wyłaniania się z mroku

Biały – czystość dziewiczość, brak życia w danym obszarze, miłość, duchowość, odejście od innych uczuć, niechęć do silnych uczuć, odrzucenie ciała,

Kolory wtórne

Zieleń – przyroda, natura, ojciec+matka, rodzice, pełnia, ochrona, identyfikacja z przyrodą, potrzeba miłości takiej jaką tworzy prawdziwa rodzina, zaufanie i wiara

Pomarańcz – (żółty i czerwony) chcemy gdzieś działać, wyobcowanie, asertywność, mówienie „nie”, relacje z mężczyznami, poczucie godności, autonomii, symbol wygnańca.

Róż – czystość, zmysłowość, potrzeba opieki, lęk przed całkowitym poddaniem się erotyce, młodość, budzenie się zmysłowości (pojawia mi się liczba 16 lat)

Brąz – ziemia, dom, bezpieczeństwo, pieniądz, dobra praca, której potrzebujemy, żeby żyć, przywiązanie do domu, korzenie, rodzina.

Fiolet – intymność, poświęcenie, oddanie się, duchowość, wyobraźnia, potrzeba duchowego rozwoju.

Linie:

Zakrzywione – łagodność, kobiecość, energia, erotyzm, finezja, energia kobieca

Proste – mocne, wyraziste – racjonalizm, seks, silny, mocny erotyzm, intelekt, energia męska

Cyfry:

1 jedność, ja, indywidualność

2 dynamizm, on-ona, dualność, spełnienie, tao, ale może być też konflikt

3 rodzina, żywotność, ruch

4 równowaga, ochrona (4 ściany – mur ochronny)

5 całkowitość, człowiek jako JA, mikrokosmos, makrokosmos, cyfra zmian, potrzeba zmian

6 artyzm, dojrzałość, zadowolenie, radość z realizowanego przedsięwzięcia

7 oświecenie, szczęście, duchowość, intuicja

8 stabilność, ogromny dobrobyt, żniwiarz

9 synteza życia, duchowe zjednoczenie, podsumowanie, mistycyzm, zamknięcie cyklu

10 doskonałość, nowa, odrębna osobowość, duchowe małżeństwo

11 konflikt, agresja, chęć władzy

12 zbrojenie, zakończenie i określenie czasu, domknięcie czasowe, pełen obrót wokół doby

13 koniec i początek

Symbole:

Pieniądz – pieniądze

Błyskawica – oświecenie

Dłonie – działanie

Drzewo – obfitość, dom, rodzina

Gwiazda – narodziny, inspiracja

Kropla – łzy, ból, żal, ale bez buntu, oczyszczenie

Krzyż – trudności, prośba, poświęcenie

Kwadrat – ograniczenia, heroizm

Kwiaty – odrodzenie duszy

Motyl – przemiana

Oko – obserwowanie siebie, życia, nadmierna kontrola lub wrażenie, że się jest kontrolowanym

Pajęczyna – zagrożenie życia

Koło – ochrona

Serce – potrzeba miłości

Tęcza – płodność nie tylko erotyczna, ale także intelektualna i artystyczna, płodność w każdym aspekcie życia, nieosiągalność

Ptaki – symbol duszy, szukania doświadczeń mistycznych, lecące w dół – wprowadzanie doświadczenia w życie.

Powyższa symbolika jest przykładowa. Nadrzędną opcją jest Twoje czucie wewnętrzne danego symbolu, znaku, koloru. To, czym on dla Ciebie jest i co reprezentuje w połączeniu z całością.